Zwrot towaru

Odstąpienie od umowy do 14 dni

Zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami klient ma prawo zwrotu towaru bez podania jakiejkolwiek przyczyny do 14 dni (w których klient bądź osoba wskazana przez niego weszła w posiadanie towaru). Bardzo proszę pamiętać o tym że towar musi być nieużywany oraz opakowanie nie może nosić żadnych śladów użytkowania i uszkodzeń.

W przypadku gdy przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb, zgodnie Art. 38 Ustawy o prawach Konsumenta z 30 maja 2014 roku, przedmiot świadczenia nie podlega zwrotowi w terminie 14 dni od daty otrzymania.

 

Co należy zrobić?

Aby skorzystać z przysługującego Ci prawa zwrotu do 14 dni musisz poinformować nas o tym wypełniając i przesyłając nam wypełniony formularz zwrotu z zaznaczoną opcją "odstępuję od umowy i proszę o zwrot ceny towaru na konto..." Formularz musi zostać wysłany na adres: sklep@climateo.pl

Odesłanie towaru

Klient jest zobowiązany odesłać zwracany towar na swój koszt. Produkt musi być odpowiednio zabezpieczony na czas transportu, by wyeliminować ryzyko uszkodzeń mechanicznych powstałych w czasie transportu. W celu ułatwienia identyfikacji zwrotu, bardzo prosimy dołączyć do przesyłki kopię formularza reklamacyjnego.

Towary, których waga całkowita ,wynosi więcej niż 30 kg, oraz których wymiary wykraczają poza 50 cm x 60 cm x 60 cm ze względu na swój charakter nie mogą zostać odesłane pocztą w zwykłym trybie, w związku z czym koszt odesłania w przypadku odstąpienia może być wyższy niż zwykła paczka pocztowa. Zalecamy w tym przypadku wysyłkę za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Towar należy wysłać na adres:

CLIMATEO.EU Sp. z o.o. 

Kokotów 703 

32-002 Kokotów 

 

Zwrot pieniędzy

W przypadku otrzymania przez nas zwracanego towaru w stanie nie noszącym jakichkolwiek śladów użytkowania bądź uszkodzeń, sprzedawca zwraca wszystkie środki przekazane przez klienta. Wyjątek stanowi przypadek gdy klient wybrał inną formę dostarczenia towaru niż najtańszy sposób oferowany przez sklep.

Sprzedawca jest zobowiązany zwrócić środki za pomocą takiego samego sposobu jaki użył kupujący, chyba że wyraził zgodę na użycie innej formy przekazania środków. Zwrot środków nastąpi do dwóch tygodni od momentu w którym kupujący poinformował sprzedawcę o chęci zwrotu towaru.

Sprzedawcy przysługuje prawo do wstrzymania zwrotu środków do czasu otrzymania towaru.

Więcej informacji na temat zwrotu do 14 dni, znajdziesz w regulaminie naszego sklepu.